Ndihmëstrajneri i Gjilanit, Hyseni: Mund ta fitonim ndeshjen, na mungoi fati

Gjilani nuk arriti që të marrë më shumë se një pikë në udhëtim ndaj Malishevës, ku në fund ndeshja përfundoi me rezultat të barabartë 1-1.

Pas ndeshjes, në mungesë të trajnerit Ismet Munishi, ndihmës-trajneri i Gjilanit, Alban Hyseni, është prononcuar për media.

“Sa i përket ndeshjes, kemi ardhur të fitojmë këtë takim. Kishim rastet në pjesën e parë, por edhe në pjesën e dytë ishte lojë e hapur”.

“Mendoj se nuk kishim fat në këtë ndeshje pasi lojtarët janë angazhuar maksimalisht. Ne krijuam raste, por nuk arritëm të shënonim”, ka thënë ai.

Me këtë fitore, Gjilani mbetet në kuotën e 13 pikëve, derisa Malisheva ka një më pak. /Telegrafi/

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A  - ai kushton 30 milionë euro

Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A - ai kushton 30 milionë euro

Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij