LAJMI I FUNDIT:

Alban Hyseni

98 Artikuj

Vazhdojnë investimet rreth brezit kufitar që lidhin fshatrat e Gjilanit dhe Preshevës

Vazhdojnë investimet rreth brezit kufitar që lidhin fshatrat e Gjilanit dhe Preshevës

Ekonomi
Nxënësit gjilanas që shkëlqyen në garat e vitit 2024

Nxënësit gjilanas që shkëlqyen në garat e vitit 2024

Arsim
“Jetimat e Ballkanit” dhe Komuna ndërtojnë qendrën për qëndrim ditor të moshuarve në Gjilan

“Jetimat e Ballkanit” dhe Komuna ndërtojnë qendrën për qëndrim ditor të moshuarve në Gjilan

Sociale
Emine Toska pranon dhuratë nga kryetari i Gjilanit me rastin e 8 marsit

Emine Toska pranon dhuratë nga kryetari i Gjilanit me rastin e 8 marsit

Yjet
Hyseni: Rregullorja për dinarin e shton sundimin e ligjit në veri

Hyseni: Rregullorja për dinarin e shton sundimin e ligjit në veri

Kosovë
Hyseni tregon se pse u anulua dy herë konkursi i shumëpërfolur për teknik të dhëmbëve në Gjilan, që në fund u fitua nga anëtari i VV-së

Hyseni tregon se pse u anulua dy herë konkursi i shumëpërfolur për teknik të dhëmbëve në Gjilan, që në fund u fitua nga anëtari i VV-së

Komunat
Investim prej 10 milionë euro në Gjilan, vihet gurthemeli i fabrikës së dyerve dhe dritareve

Investim prej 10 milionë euro në Gjilan, vihet gurthemeli i fabrikës së dyerve dhe dritareve

Të Tjera
Prezantohet projekti për bulevardin e qytetit të Gjilanit, kostoja 20 milionë euro

Prezantohet projekti për bulevardin e qytetit të Gjilanit, kostoja 20 milionë euro

Komunat
“Qeverisje e lloçit, mykut e mashtrimit”- Haziri vazhdon me kritika ndaj kryetarit të Gjilanit

“Qeverisje e lloçit, mykut e mashtrimit”- Haziri vazhdon me kritika ndaj kryetarit të Gjilanit

Komunat
Komuna e Gjilanit ndalon eskursionet e nxënësve jashtë shtetit

Komuna e Gjilanit ndalon eskursionet e nxënësve jashtë shtetit

Komunat
Kryetari i Gjilanit prezanton projektin e stacionit të autobusëve, i cili kap vlerën e 1 milion eurove

Kryetari i Gjilanit prezanton projektin e stacionit të autobusëve, i cili kap vlerën e 1 milion eurove

Kosovë
Zgjerimi i rrugës “Hamdi Kurteshi” në Gjilan do t’i kushtojë komunës 2.4 milionë euro

Zgjerimi i rrugës “Hamdi Kurteshi” në Gjilan do t’i kushtojë komunës 2.4 milionë euro

Komunat
Gjilani do të bëhet me unazën e madhe të qytetit – Hyseni nënshkruan projektin në vlerë 27 milionë euro

Gjilani do të bëhet me unazën e madhe të qytetit – Hyseni nënshkruan projektin në vlerë 27 milionë euro

Financa
Hyseni: Kemi siguruar transportin për qytetarët e Gjilanit që kanë të drejtë vote në Serbi

Hyseni: Kemi siguruar transportin për qytetarët e Gjilanit që kanë të drejtë vote në Serbi

Kosovë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Hyseni: Me lokacionin  e ri të varrezave, Gjilani po bën zgjidhje të problemit për 100 vitet e ardhshme

Hyseni: Me lokacionin e ri të varrezave, Gjilani po bën zgjidhje të problemit për 100 vitet e ardhshme

Kosovë
Haziri: Gjilani ka mbetur pa kryetar tash e dy vjet, udhëheqja e tanishme po e rrezikon progresin e arritur në kohën e LDK-së

Haziri: Gjilani ka mbetur pa kryetar tash e dy vjet, udhëheqja e tanishme po e rrezikon progresin e arritur në kohën e LDK-së

Komunat
Hajrulla Çeku zbulon projektin përfundimtar për stadiumin e Gjilanit: 15 milionë euro për ndërtimin e tij

Hajrulla Çeku zbulon projektin përfundimtar për stadiumin e Gjilanit: 15 milionë euro për ndërtimin e tij

Superliga
QKMF “Nagip Rexhepi” në Gjilan pajiset me aparaturë të re për pacientët me diabet

QKMF “Nagip Rexhepi” në Gjilan pajiset me aparaturë të re për pacientët me diabet

Komunat
Gjilani shpërndan çanta dhe materiale shkollore për 200 fëmijë të familjeve me asistencë sociale

Gjilani shpërndan çanta dhe materiale shkollore për 200 fëmijë të familjeve me asistencë sociale

Komunat
Kurti: Autostrada e Gjilanit po bëhet

Kurti: Autostrada e Gjilanit po bëhet

Kosovë
Rreth 480 mijë euro subvencione shtesë për sektorin e bujqësisë në Gjilan

Rreth 480 mijë euro subvencione shtesë për sektorin e bujqësisë në Gjilan

Komunat
Vdekja e 50 vjeçarit nga zjarri, Hyseni: Një tragjedi e rëndë na goditi sot, ngushëllime familjarëve

Vdekja e 50 vjeçarit nga zjarri, Hyseni: Një tragjedi e rëndë na goditi sot, ngushëllime familjarëve

Kosovë
LDK-ja e merr kryesimin e Kuvendit Komunal në Gjilan, Hyseni: Mjerimi nuk ka kufi

LDK-ja e merr kryesimin e Kuvendit Komunal në Gjilan, Hyseni: Mjerimi nuk ka kufi

Komunat