Interi dhe Atalanta barazojnë në dramën me katër gola në “San Siro”

Interi dhe Atalanta kanë barazuar në xhiron e gjashtë të Serie A me rezultat 2-2.

Një ndeshje shumë e bukur nga të dy skuadrat që prodhuan futboll të bukur dhe raste shumë.

Interi e nisi shumë mirë takimin, duke arritur të shënojë që në minutën e 5-të, kur Nico Baerlla asistoi bukur te Lautaro Martinez i cili me një goditje magjike shënoi për 1-0.

Por Atalanta nuk u dorëzua, duke arritur të shënojë në minutën e 30-të me Ruslan Malinovskyn, i cili me një goditje të forta nga jashtë zonës gjen këndin e Samir Handanovic (1-1).

Momentet e fundit të pjesës së parë i takuan Atalantas, ku edhe gjetën golin e epërsisë me Rafael Toloin në minutën e 29-të.

Edhe pjesa e dytë i takoi Atalantas, me raste, por që Jose Palomino dhe Ruslan Malinovsky nuk shënuan.

Në minutën e 72-të, Interi gjeti golin e barazimit, ku Nico Barela asistoi te Edin Dzeko i cili shënoi për 2-2.

Interi mund të fitonte ndeshjen, por në minutën e 85-të, Di Marco nuk ishte i saktë nga pika e bardhë, duke qëlluar traversën.

Atalanta shënoi me Roberto Piccolin, por topi kishte kaluar vijën në fillim të aksionit dhe pas shikimit në VAR u anulua.

Në fund të dy skuadra u desh të kënaqen me nga një pikë.

Interi me këtë barazim është në vendin e tretë me 14 pikë, ndërsa bergamasit janë në vendin e pestë me tri pikë më pak. /Telegrafi/

Pse Vedat Muriqi nuk u paraqit në pjesën e dytë ndaj Qipros

Gjersa Kosova po fiton kundër Qipros – Edon Zhegrova dërgon mesazh

Reagimi i parë i Florent Muslijës pas përjashtimit nga Përfaqësuesja e Kosovës

Donat Rrudhani, njeriu i ndeshjes: Qipro 0-4 Kosova, vlerësimi i lojtarëve të tjerë