Feronikeli fiton me rezultat komod në udhëtim te Llapi

Feronikeli ka fituar 2-0 në udhëtim te Llapi në kuadër të javës së tretë në BKT Superligën e Kosovës.

Llapjanët e filluan më mirë takimin, duke sulmuar nga minuta e parë, derisa në të 20-në menduan se kishin fituar një penallti.

Por, pas konsultimit të gjyqtarit me VAR-in, u bë e ditur se aty nuk kishte 11 metërsh dhe ndeshja vazhdoi.

Pas vetëm dy minutash nga kjo situatë, ndeshja u ndërpre për disa minuta, pasi kishte shumë tifozë në tribuna dhe kërkohej largimi i tyre për shkak të rregullave anti-COVID.

Gjyqtari më pas dha tetë minuta lojë shtesë, e që Nikli kishte mundësi të shënonte golin e parë të takimit.

Në minutën e 45+2, Dren Gashi kaloi në epërsi skuadrën nga Drenasi, për të shkuar kështu në pushimin e pjesës së parë me epërsi.

Për dallim në 45 minutat e parë, e dyta filloi më mirë për mysafirët, që shënuan edhe të dytin.

Ishte Diar Prokshi që realizoi golin e dytë për Feronkielin në minutën e 64-të.

Nikli arriti që të krijonte edhe raste të tjera, mirëpo u mungoi konretizimi, por që siguruan tre pikë.

Pas javës së tretë, Feronikeli është në vendin e gjashtë me tre pikë, gjersa Llapi në të tetin me dy sosh. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Xhaka me Bayer Leverkusenin hap të madh drejt finales, Roma bie në ‘Olimpico’

Liga e Evropës

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe

Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve