Drita mposht Deçiçin me rikthim në Conference League, ndeshje e tensionuar në disa momente

Drita ka shënuar fitore ndaj Deçiçit në ndeshjen e parë të raundit të parë eliminator në Conference League  me rezultat 2-1.

Ishte skuadra shqiptare nga Mali i Zi që i befasoi nënkampionët e Kosovës, duke realizuar gol në minutën e 3-të të takimit, përmes Ilir Camajt (1-0).

Drita menjëherë provoi të kthehej në lojë, duke tentuar në disa mënyra.

Bardhekaltrit u rikthyen shpejtë në lojë, përmes Almir Ajzerajt i cili barazoi rezultatin në minutën e 10-të (1-1), pasi fillimisht Marko Simonovski dështoi nga afër.

Në pjsën e dytë Drita ishte më e mirë, duke provuar që të gjejë golin e epërsisë.

Muja depërtoi mirë nga e majta dhe pasoi te Simonovski i cili në minutën e 78-të shënoi për 2-1.

Në minutën e 80-të, Deçiçi mbeti me një lojtar më pak, kur Jonathan Dreshaj u ndëshkua me të kuq.

Momentë të tilla tensioni kishte edhe në fundin e ndeshjes, por që në fund u mbyll me fitoren e Dritës.

Ndeshja kthyese zhvillohet pas një jave. /Telegrafi/

Wayne Rooney punësohet aty ku askush nuk e priste, pas shkarkimit nga Birminghami

Chelsea kontakton trajnerin i cili ka bërë ‘revolucion’ në futboll me sistemin 2-7-2

Formacionet zyrtare: Bayern Munich – Real Madrid: Gjithçka gati për klasiken e futbollit evropian

'Selfie' me Xhakën i kushtoi shtrenjtë tifozit të vogël kosovar, babai i tij i tronditur: Një djalë 10-vjeçar nuk përbën rrezik për askënd

Kimmich shpjegon se si Real Madrid i kalon kundërshtarët e vështirë përkundër se nuk është favorit

Lajm tragjik për Ngannoun: Vdiq djali i tij 15 muajsh