Armando Sadiku shënon dy golat e parë në Bolivi

Sulmuesi shqiptar, Armando Sadiku është zhbllokuar më në fund në futbollin e Bolivisë.

Sadiku ka qenë titullar si gjithnjë për skuadrën e tij Bolivar, teksa ka realizuar dy gola në fitoren e thellë 0-5 në udhëtim te San Jose.

Golin e parë Sadiku e arriti në minutën e 22-të, ku pasi shmangu pozicionin jashtë loje, sulmuesi shqiptar u shfaq i vetëm para portierit dhe nuk e kishte të vështirë të mposhte atë duke i dhënë avantazhin ekipit të tij, për t’i dhënë fund një mallkimi të gjatë që kishte vënë në dyshim edhe vazhdimësinë e tij në klub.

Në minutën e parë shtesë të pjesës së parë, erdhi edhe goli i dytë i tij, duke çuar shifrat në 2-0 për Bolivar e duke treguar se sulmuesi shqiptar ka mjaft për të dhënë për këtë skuadër.

Këta ishin dy golat e parë të Sadikut në elitën e futbollit në Bolivi, teksa pas zhbllokimit pritet që ai të vazhdoj me këtë formë të lartë edhe në ndeshjet e radhës.

Pas shtatë ndeshjeve të para në kampionat, Bolivar mbanë vendin e parë në tabelë me 16 pikë, sa ka edhe The Strongest. /Telegrafi/

Real Madrid, kampion i La Ligas për herë të 36-të në historinë e klubit

“Nëse jemi këtu, është për shkak të tij”, Ancelotti i jep merita top yllit të ekipit për suksesin e Real Madridit

Katër gjërat pozitive në fitoren e Real Madridit: Guler shet bileta, Bellingham ‘Pichichi’, kthehet Cortuois dhe Modric me 'kontratë' të re

Titulli i fituar i La Ligës shënon një rekord historik për presidentin Florentino Perez

Girona ‘likuidon’ Barcelonën, shkruan historinë për vete dhe ‘asiston’ Real Madridin

Thomas Tuchel konfirmon një mungesë të madhe të Bayernit për ndeshjen me Real Madridin