Prishtina fiton me shumë mund në udhëtim te Drenica

Prishtina ka fituar 1-0 në udhëtim te Drenica në kuadër të javës së 28-të në Superligën e Kosovës.

Të dy skuadrat luajtën me shumë kujdes në 45 minutat e parë, duke pritur të përfitojnë nga gabimet në mbrojtje.

I vetmi rast serioz në këtë pjesë ishte ai i Lilajt në minutën e katërt, por që ishte pa sukses.

Në 45 minutat e dytë, bardhekaltrit kërkonin me ngulm golin e fitores dhe atë ia arritën pothuajse në fund të takimit.

Ishte minuta e 73-të kur Leotrim Kryeziu shënoi për 1-0, duke kaluar kështu Prishtinën në epërsi.

Pas javës së 28-të, Prishtina gjendet në vendin e tretë me 57 pikë, një më pak se Ballkani në të dytin dhe katër më pak se lideri Drita, derisa Drenica është në pozitën e tetë me 30 sosh. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

'Selfie' me Xhakën i kushtoi shtrenjtë tifozit të vogël kosovar, babai i tij i tronditur: Një djalë 10-vjeçar nuk përbën rrezik për askënd

Bayern Munich – Real Madrid: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim i klasikes evropiane

Eksperti i leximit të buzëve zbulon fjalët që Salah ia tha Kloppit gjatë përplasjes së ashpër

Nga tetë ndeshje ka vetëm një barazim dhe tjerat humbje: Ylli i Realit që nuk ka fituar kurrë përballë Bayernit

Ancelotti tallet keq me Tuchelin pasi ky i fundit tha se Gnabry do shënojë ndaj Real Madridit