Cikalleshi dhe Bytyqi protagonist në fitoren e madhe të Konyasporit

Konyaspor ka marrë një fitore të madhe në udhëtim te Erzurumspor me rezultat 1-2.

Ishte një ndeshje ku tre futbollistë shqiptarë startuan nga minuta e parë, Elbasan Rashani për vendasit e Erzurumspor, derisa Zymer Bytyqi dhe Sokol Cikalleshi për Konyaspor.

Futbollisti i katërt shqiptar qëishte prezent në këtë takim ishte Erdon Daci i Konyas, por që nuk pati minuta për të.

Sokol Cikalleshi ishte asistues në golin e parë të skuadrës së tij në minutën e nëntë.

Në minutën e 26-të, ylli nga Kosova, Zymer Bytyqi fitoi një penallti, por që nga pika e bardhë dështoi Sokol Cikalleshi.

Reprezentuesi shqiptar qëndroi në fushë për gjatë 90 minutave për Konyan, ndërsa Bytyqi që ishte ndër më të mirët në ndeshje luajti 75 minuta.

Anësori nga Kosova, Elbasan Rashani që e nisi nga minuta e parë ndeshjen, luajti për gjatë 54 minutave.

Me këtë fitore, Konyaspor ngjitët në vendin e 11-të me 39 pikë, derisa Erzurum mbetet e 19-ta me 27 sosh. /Telegrafi/

Barcelona dhe Bayern Munich po konsiderojnë shkëmbimin e çmendur, marrëveshja do t'i bënte të dy klubet jashtëzakonisht të lumtur

Xabi Alonso mund të prishë planet e Barcelonës në Ligën e Kampionëve 2024/25

Thiago Silva arrin marrëveshje me klubin e ri

Nuk pajtohet me Ancelottin, mbrojtësi i Real Madridit ka gjetur destinacionin e ri

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Inteligjenca artificiale zgjedh sulmuesin më të mirë në Turqi, Rey Manaj lë pas emra të njohur