Bayern Munich pa një lojtar shkatërron Sttutgartin, het-trik i Lewandowskit

Bayern Munich kanë fituar përballë Sttutgartit në kuadër të javës së 26-të të Bundesligës me rezultat 4-0.

Ndeshja nuk nisi mirë për bavarezët që mbetën me 10 lojtarë që në minutën e 12-të të ndeshjes, kur Alphonso Davies u ndëshkua me karton të kuq.

Por kjo nuk iu bëri përshtypje aspak bavarezëve, që shënuan menjëherë në minutën e 18-të me Robert Lewandowskin 1-0.

Nuk vonoi shumë dhe në minutën e 22-të Serge Gnarby ngriti shifrat në 2-0.

Pastaj ishte momenti i Lewandowskit që shënoi dy herë të tjera.

Fillimisht ai gjeti rrjetën në minutën e 23-të, pastaj edhe në minutën e 39-të.

Pjesa e parë më nuk solli asgjë sikurse edhe pjesa e dytë, duke bërë që Bayerni të marr fitoren e 19 kampionale.

Bavarezët mbesin lider me 61 pikë, katër më shumë se RB Leipizg. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

“Më besoni, Mbappe nuk do t’i bashkohet Real Madridit” – iShowSpeed tregon se ku do të shkojë francezi

Mbappe i dërgoi një mesazh të fuqishëm presidentit të PSG-së pas përplasjes së ashpër

PSG nuk humbë kohë - gjen zëvendësuesin e Mbappes

Sport1: A po ndodh diçka e paimagjinueshme te Bayerni?

Veterani i Real Madridit i shpëton largimit – Perez thyen ‘rregullin e artë’ dhe i dhuron kontratë të re

Tre kartonë të kuq ndaj ekipit kundërshtar për t'ia siguruar titullin skuadrës së tij - gjyqtari holandez përjashtohet përjetësisht nga futbolli