Barcelona vazhdon me fitore, tani i bën presion Atletico Madridit

Barcelona ka vazhduar me formë të mirë në kampionat, duke e mposhtur Osasunan si mysafir me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 26-të në La Liga.

Një ndeshje që u dominua nga katalunasit në të shumtën e kohë, pasi në fillim ishin vendasit që rrezikuan të parët.

Në minutën e 14-të ishte Enrique Barja që rrezikoi por pa sukses.

Barcelona në rastin e parë serioz e gjeti golin. Zhvillohej minuta e 30-të kur Jordi Alba shënon nga një kënd i vështirë pas një pasimi maestral të Lionel Messi (1-0).

Vendasit provuan të kthehen në lojë me Ruben Garcia, por goditja e tij u prit nga Marc-Andre ter Stegen.

Pjesa e dytë nuk solli shumë raste, pasi Barcelona menaxhoi mirë rezultatin që kishte.

Goli i sigurisë erdhi në minutën e 83-të, kur Ilaix Moriba gjeti golin e parë me fanellën e Barcelonës, pas asistimit nga Messi.

Tani Barcelona ka 56 pikë, dy më pak se Atletico, por kryeqytetasit kanë dy ndeshje më pak të zhvilluara. /Telegrafi/