Arthur në dyshim ndaj Parmas

(Foto: Instagram/arthurhmelo)

Mesfushori i Juventusit, Arthur Melo, do të vazhdojë me ekzaminimet mjekësore gjatë ditës së sotme (e enjte), por ai mbetet në dyshim për takimin ndaj Parmas.

Braziliani luajti nga minuta e parë në ndeshjen kundër Atalantas, por u detyrua ta lëshonte fushën në minutën e 27-të pas një ndërhyrjeje nga Cristian Romero.

Derisa stafi mjekësor i Bianconerëve është duke e monitoruar, Tuttosport raporton se ai mund të luajë ndaj Parmas, kurse burime të Football Italia pohojnë se me shumë mundësi do të pushojë ose do të jetë në bankën rezervë.

Arthur u zëvendësua nga Adrien Rabiot në mesfushë, ndërsa Zonja e Vjetër arriti të nxjerrë vetëm një barazim (1-1) ndaj Atalantas.

Lexo po ashtu Shënohen dy gola të jashtëzakonshëm dhe Ronaldo humb penalltinë, Juventusi ndalet në barazim nga Atalanta

Juve qëndron në pozitën e tretë në tabelë, me katër pikë më pak se lideri Milan, ndërsa ndaj Parmas luan të shtunën. /Telegrafi/

Modric shpërfill Bellinghamin dhe Viniciusin teksa zgjedh fituesin e Topit të Artë