Përfundon drama në Drenas: Prishtina fitoi në frymën e fundit ndaj Feronikelit

Prishtina e ka mposhtur në Feronikelin kuadër të javës së shtatë në Superligën e Kosovës, me rezultat 2-1.

Vendasit e filluan mjaftë mirë takimin duke rrezikuar me anë të Menduri Hotit në minutën e pestë, që gjuajti me kokë, por topi shkoi afër portës së Eglant Haxhos.

Por, mysafirët ishin të parët që kaluan në epërsi me golin e shënuar nga Gentian Muça në minutën e 31-të që u asistua nga Enis Gavazaj.

Në 45 minutat e dytë, Feronikeli arriti që të barazonte rezultatin në 1-1 me anë të Hotit (46’) që gjuajti fuqishëm me të majtën.

Mendurim Hoti kishte një shans të artë edhe në minutën e 65-të, mirëpo ishte i pafat, shkaku që topi shkoi jashtë portës.

Ishte minuta e 85-të kur Endrit Krasniqi realizoi nga penalltia, për t’ia fituar Prishtinës tri pikë mjaftë të rëndësishme për rezultatin final 1-2.

Pas javës së shtatë, Prishtina është ngjitur në vendin e dytë me 11 pikë, aq sa ka edhe Arbëria, derisa Feronikeli është në të tetin me gjashtë sosh. /Telegrafi/

Njihuni me bukuroshet shqiptare që morën vëmendjen e të gjithëve në Allianz Arena

Hazard më në fund i kundërpërgjigjet Kroosit për deklaratën goditëse rreth formës së belgut te Real Madridi

Arsyeja pse Borussia Dortmund njihet si 'BVB' edhe pse nuk ka të bëjë me emrin e klubit

Zbulohen fjalët që Bellingham ia tha Kanes kur po bëhej gati ta gjuante penalltinë

Michail Antonio zbulon fjalët që bankina e West Hamit i dëgjoi nga Klopp në drejtim të Salah