Unitedi eliminon LASK-un dhe kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Evropës

(Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Manchester Unitedi e ka siguruar pjesëmarrjen në çerekfinale të Ligës së Evropës duke eliminuar skuadrën austriake, LASK.

Djajtë e Kuq kishin fituar me rezultat 5-0 në ndeshjen e parë në Waldstadion, prandaj në sfidën në Old Trafford hynë me shumë lojtarë nga banka rezervë.

Pjesa e parë nuk prodhoi gola, ndërsa në minutën e 55-të të parët realizuan mysafirët me anë të Philipp Wiesinger.

Anthony Martial (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Dy minuta më pas, Jesse Lingard e barazoi rezultatin (57’) falë asistimit nga Juan Mata. Mesfushori spanjoll ishte asistues edhe në golin e dytë të vendasve, të cilin e realizoi Anthony Martial (88’).

Në këtë mënyrë, me rezultat të përgjithshëm prej 7-1, Unitedi është kualifikuar tutje në Ligën e Evropës.

Në çerekfinale, Manchester Unitedi do të luajë kundër FC Kobenhavn që eliminoi ekipin e Istanbul Basaksehir. /Telegrafi/

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Emmanuel Macron edhe një herë ndërhyn në të ardhmen e Mbappes

Mbappe ia ka sugjeruar Real Madridit zëvendësuesin e Modricit

Është kampion bote me Argjentinën, Barcelona siguron mesfushorin me parametra zero