Gjilani fiton në Klinë, mban hapin për titull

Gjilani ka arritur të marr një fitore të lehtë si mysafirë i Dukagjinit me rezultat 3-1.

Ndeshja nisi shumë mirë për gjilanasit që arritën të shënojnë dy herë në shtatë minuta.

Fillimisht golin e gjeti Keita Razak që në minutën e parë, ndërsa autogoli i Arbër Shalës e dërgoi rezultatin në 2-0.

Por Abu Razard Kamara arriti të ngushtojë epërsinë në 2-1 në minutën e 9-të ta takimit.

Edhe pse kishte raste, rezultati nuk ndryshoi në pjesën e parë.

Në të dytën ishte Fiton Hajdari që shënoi për 3-1, duke i dhënë qetësi skuadrës së tij.

Gjilani ndodhet në pozitën e dytë me 51 pikë, katër më pak se Drita, ndërsa mund të tejkalohet nga Prishtina dhe Ballkani që kanë nga një ndeshje më pak. /Telegrafi/

I pandalshëm Edon Zhegrova, e lë në ‘gjumë’ portierin e Lyonit me një super gol

Po e kërkon e gjitha Evropa, sensacioni i River Plates ka vendosur të luajë për Real Madridin

Bisedimet kanë nisur, Jose Mourinho befason të gjithë me skuadrën e tij të re

Jurgen Klopp mund të humbasë ceremoninë lamtumirëse në ‘Anfield’ nëse ndodh kjo gjë ndaj Aston Villës

Rekordit të jashtëzakonshëm të Bruno Fernandes i vjen fundi pasi humbi ndeshjen ndaj Crystal Palace