Real Madridi kalon në epërsi ndaj Barcelonës me një gol të bukur nga Vinicius Junior

Real Madridi ka kaluar në epërsi ndaj Barcelonës në përballjen që po zhvillohet në kuadër të javës së 26-të në La Liga.

Los Blancos shënuan golin e parë në këtë takim ndaj Blaugranëve me anë të Vinicius Junior.

Sulmuesi brazilian pranoi një asistim nga Toni Kroos në minutën e 71-të, derisa u tregua i saktë përballë Marc-Andre Ter Stegen.

Barcelona ka shpresë që t’i barazojë shifrat në 1-1, ku kanë mbetur më shumë se 15 minuta lojë në Santiago Bernabeu. /Telegrafi/

Dominuam tribunën, por jo fushën – Shqipëria pëson ngushtë ndaj kampionit në fuqi të Evropës

Ndeshja Itali 2-1 Shqipëri në numra: Rekord historik, statistika mbresëlënëse dhe uragani kuqezi

Notat e lojtarëve, Itali 2-1 Shqipëri: Shpëtojnë vetëm Bajrami dhe Gjimshiti, Bastoni lojtar i ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Spalletti ishte i acaruar me disa gjëra pas ndeshjes ndaj Shqipërisë edhe pse Italia e tij fitoi

Sylvinho reagon pas ndeshjes me Italinë: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin

Shaqiri konfirmon se do të largohet nga Chicago, tregon se ku do të luaj sezonin e ri