Bayerni fiton me rezultat bindës ndaj Hoffenheimit

Bayern Munich ka fituar me rezultat bindës 6-0 ndaj Hoffenihemit në kuadër të javës së 24-të në Bundesligë.

Pas vetëm dy minutash lojë, Bavarezët kaluan në epërsi me anë të Serge Gnabryt që u asistua nga Thomas Muller.

Pesë minuta më vonë, Joshua Kimmich e dyfishoi epërsinë, derisa golin e tretë për Bayernit e realizoi Joshua Zirkzee (15’).

Në minutën e 33-të, Philippe Cootinho u fut në listën e realizatorëve, për të shkuar në pushimin e pjesës së parë me katër gola epërsi.

Në 45 minutëshin e dytë. Sulmuesi brazilian (47’), e shënoi golin e pestë për Bayernin dhe të dytin personal në ndeshje, e që u shërbye mjaftë mirë nga Muller.

Edhe Leon Goretzka arriti të futej në listën e realizatorëve me golin e shënuar në minutën e 62-të me një asistim të Corentin Tolissos.

Pas javës së 24-të, Bayerni vazhdon të jetë lider me 49 pikë, ndërsa në xhiron e 25-të do të kenë punë me Augsburgun. /Telegrafi/

UEFA zbulon lojtarin më të shpejtë për këtë edicion në Ligën e Kampionëve

Zyrtare: Bundesliga me pesë skuadra në Champions duke iu falënderuar Dortmundit

A di të ndalet ky Ronaldo? Çfarë goli me këmbën e majtë

Mohamed Salah thyen heshtjen në rrjetet sociale pas përplasjes që kishte me Jurgen Klopp

Të gjithë po pyesin për ritualin e Bellingham para çdo ndeshjeje – anglezi shpjegon përse e bën

Arsyeja pse Borussia Dortmund njihet si 'BVB' edhe pse nuk ka të bëjë me emrin e klubit