Reali fiton më vështirësi ndaj Sevillas, Mbretërit lider në La Liga

Real Madridi ka arritur të fitojë me vështirësi ndaj Sevillas me rezultat të ngushtë 2-1 në ndeshjen e javës së 20-të në La Liga.

Ekipi i Zinedine Zidane ka marr një fitore të vështirë, por shumë të madhe në Santiago Bernabeu ndaj Sevillas.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë të barabartë nga të dyja skuadrat, por vetëm Sevilla gjeti golin.

Luuk de Jong shënoi gol të bukur me kokë në minutën e 31-të, por pas rikthimit të VAR-it ky gol u anulua.

Në pjesën e dytë, Mbretërit u treguan më cinik duke shënuar dy gola, kundrejt një të Sevilla.

Casemiro (57’) shënoi për epërsinë 1-0, por De Jong (64’) arriti shpejt të barazojë shifrat në 1-1.

Mesfushori brazilian u tregua përsëri vendimtar në minutën e 69-të duke shënuar me kokë për 2-1 dhe ky doli të jetë rezultati përfundimtar.

Pas kësaj fitore, Reali ka 43 pikë në vendin e parë apo tri më shumë se Barcelona e dyta me një ndeshje më pak, ndërsa Sevilla ka 35 pikë në vendin e katërt.

Në ndeshjen e radhës, Los Blancos udhëtojnë te Valladolidi, ndërsa Sevilla e pret Granadan. /Telegrafi/

UEFA zbulon lojtarin më të shpejtë për këtë edicion në Ligën e Kampionëve

Zyrtare: Bundesliga me pesë skuadra në Champions duke iu falënderuar Dortmundit

Pse Jamal Musiala vendosi të mos përfaqësojë Anglinë në nivel të lartë, duke përzgjedhur më pas Gjermaninë

Mohamed Salah thyen heshtjen në rrjetet sociale pas përplasjes që kishte me Jurgen Klopp

Të gjithë po pyesin për ritualin e Bellingham para çdo ndeshjeje – anglezi shpjegon përse e bën