Milot Rashica i lumtur me golin e shënuar te Werder Bremeni

Werder Bremeni e ka mposhtur 3-1 Hannoverin në kuadër të miqësoreve që po zhvillohen.

Bundesliga është në pushim dhe skuadrat kanë dashur të aktivizohen para se të fillojë pjesa e dytë e sezonit.

Werder Bremeni fitoi me golat e shënuara nga Joshua Sargent (32’/43’) dhe Milot Rashica (59’), derisa golin e vetëm për Hannoverin e shënoi Edgar Prib.

Lexo po ashtu Viti i ri, Rashica i vjetër – Sulmuesi i Kosovës e nis vitin me gol të bukur nga distanca

Ylli vushtrrias është shprehur shumë i lumtur me golin e shënuar, derisa po tregon formë të lartë te skuadra gjermane.

“Të suksesshëm në ndeshjen e fundit para rikthimit të Bundesliga në javën e ardhshme”, ka shkruar Rashica në llogarinë e tij. /Telegrafi/

Nuk pajtohet me Ancelottin, mbrojtësi i Real Madridit ka gjetur destinacionin e ri

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

Chelsea kontakton trajnerin i cili ka bërë ‘revolucion’ në futboll me sistemin 2-7-2

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Arsyeja pse Borussia Dortmund njihet si 'BVB' edhe pse nuk ka të bëjë me emrin e klubit