PSG fiton me lehtësi ndaj Nantesit

Paris Saint-Germain e ka mposhtur 2-0 Nantesin në kuadër të javës së 16-të në Ligue 1.

Parisienët e dominuan ndeshjen nga fillimi deri në fund, por nuk arritën t’i konkretizonin të gjitha rastet.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, por në të dytën Kylian Mbappe e zhbllokoi rezultatin për t’i dhënë kështu skuadrës së tij epërsinë.

Ishte minuta e 52-të e takimit kur Angel di Maria e shërbeu mjaftë mirë francezin që shënoi një gol të bukur.

Neymar (85’) e dyfishoi epërsinë për parisienët me golin e shënuan nga penalltia, por që shpërdoroi shumë raste në këtë sfidë.

Pas javës së 16-të, PSG gjendet në vendin e parë me 36 pikë, ndërsa në xhiron e 17-të do të kenë punë me Montepellier. /Telegrafi/

Sensacioni i Dortmundi humbet fluturimin me ekipin e parë për në Paris për shkak të provimeve të shkollës së mesme

Jude Bellingham dhe Zidane i rekomandojnë Real Madridit transferimin e top yllit anglez

Të penduar për qëndrimin e Xavit, Barcelona në kontakt me top trajnerin për vitin 2025

Bisedimet kanë nisur, Jose Mourinho befason të gjithë me skuadrën e tij të re

Të dyja janë të kualifikuara në Champions: UEFA do të vendosë për Man Cityn dhe Gironan që kanë pronarë të njëjtë

Plani i Florentino Perezit del në pah: Synon ta pushtojë botën e futbollit me transferimin e tre top talentëve