Tottenhami i Mourinhos merr fitore edhe në Ligën e Kampionëve, Bayern Munich fitore të thellë në Beograd nën regjin e Lewandowskit

Dele Alli e Jose Mourinho. (Photo by Justin Setterfield/Getty Images)

Bayern Munich ka arritur të shënojë fitore në përballje me Crvena Zvezdan me rezultat 6-0, ndërsa Tottenham ka fituar me përmbysje ndaj Olympiacosit në kuadër të grupit B.

Të dy klubet e kishin kaluar më herët grupin, por fitoret vlenin për motivin dhe ecurinë e ekipeve.

Bavarezët e dominuan ndeshje nga fillimi deri në fund, por në pjesën e parë shënuan vetëm njëherë, për ta mbyllur me golaedë pjesëen e dytë.

Lewndowski shënoi katër gola duke treguar edhe një herë për formën e lartë që po tregon.

Në anën tjetër Tottenham ishte duke pësuar 2-0, por në fund arritën të kthehen për të fituar.

Harry Kane shënoi dy herë, Delle Ali dhe Serge Aurier shënuan nga një herë në këtë fitore.

Bayern Munich ka 15 pikë, ndërsa Tottenham ka marr 10 pikë deri tani. /Telegrafi/

Dënimi i pazakontë që Hansi Flick i dhuroi Yamalit pasi theu një rregull të brendshëm të ekipit

Di Maria nuk hezitoi kur tregoi trajnerin më të keq me të cilin ka punuar gjatë karrierës së tij

Zbulohet favoriti kryesor për ta zëvendësuar Ten Hagun në rast se Man Utd vendos ta shkarkojë atë