Barcelona fiton me përmbysje ndaj Leganes

Leganes vs Barcelona (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Barcelona ka arritur me shumë vështirësi që t’i marrë tri pikë në udhëtim te Leganes në kuadër të javës së 14-të në La Liga.

Ndeshja që u zhvillua në stadiumin ‘Estadio Municipal de Butaque’ përfundoi me rezultatin 1-2.

Të parët ishin vendasit që kaluan në epërsi me anë të Youssef En Nesyri në minutën e 13-të që u shërbye mjaftë mirë nga Rouqe Mesa.

Pjesa e parë përfundoi me këtë rezultat minimal të Leganes, ndërsa e dyta ishte e tëra për Blaugranasit.

Ishte minuta e 53-të atëherë kur Lionel Messi asistoi në mënyrë përfekte nga gjuajtja e lirë për Luis Suarezin që shënoi me kokë.

Kur u mendua se ndeshja po përfundonte 1-1, Arturo Vidal (81’) e përmbysi rezultatin, për t’i fituar kështu tri pikë mjaftë të vështira skuadrës katalunase.

Barcelona vazhdon të jetë lider i ligës spanjolle me 28 pikë, tri më shumë se Real Madridi, derisa në xhiron e 15-të do të takohet me Atletico Madridin. /Telegrafi/

Prapaskenat e ndeshjes Kosovë - Qipro: Nga mesazhet e Dardanëve te problemet e Zhegrovës dhe kapiteni Vojvoda

Gjesti fantastik i Zhegrovës, ia plotëson dëshirën tifozit të vogël që ia kërkoi fanellën me një pankartë

Çekia ndalet nga Ukraina, situata e grupit të Shqipërisë dhe orari i ndeshjeve të nëntorit

Kombëtarja e Shqipërisë
Dardanët ‘godasin’ Armand Dukën me transparent në ndeshjen Kosovë-Qipro

Argjentina fiton me rezultat të thellë, Messi shkëlqen me tre gola e dy asistime

Zhegrova flet pas zëvendësimit: I kërkova falje trajnerit, ndaj Rumanisë shkojmë vetëm për fitore