Gjyqtarët e takimit vendimtar Çeki – Kosovë

Katër gjyqtarë të njohur italian do të ndajnë drejtësinë në ndeshjen e Përfaqësueses së Kosovës ndaj Çekisë.

Kosova dhe Çekia do të luajnë sot (e enjte) në mbrëmje përballjen e madhe të tyre për Euro 2020.

Dardanët janë mysafirë të Çekisë në takimin e shtatë të vlefshëm për Grupin A në kuadër të kualifikimeve për Evropian.

Lexo po ashtu Rrugëtimi i Kosovës plot emocione dhe gola deri tek dy ndeshjet vendimtare për kualifikim në EURO 2020

Ky takim vendimtar për kualifikim në Evropian i është besuar gjyqtarit të njohur italian, Gianluca Rocchi, i cili do ta ndajë drejtësinë.

Kosova – Çekia (Foto: Ridvan Slivova/Telegrafi)

Filippo Meli dhe Ciro Carbone do të jenë asistentët e tij nga krahët, ndërsa gjyqtar i katërt është Massimiliano Irrati.

Ndryshe, takimi zhvillohet në Doosan Arena të Plzen me fillim nga ora 20:45. /Telegrafi/

Gianluca Rocchi

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët