Lampard shijon fitoren e parë në Stamford Bridge, Chelsea mposht Brightonin

Chelsea vs Brighton (Foto: Dan Istitene/Getty Images/Guliver)

Chelsea ka arritur që ta mposht Brightonin me rezultat 2-0 n kuadër të javës së shtatë në Ligën Premier.

Pjesa e parë përfundoi pa gola edhe pse The Blues kishin shtatë gjuajtje në portë, mirëpo që nuk u konkretizuan ato.

Pjesa e dytë filloi shumë mirë për Chelsean, pasi Jorginho shënoi golin e parë në minutën e 50-të nga pika e bardhë.

Skuadra londineze vazhdoi me presion të lartë ndaj mysafirëve, ndërsa Willian (76’), e dyfishoi epërsinë nga një asistim perfekt nga Callum Hudson-Odoi.

Pas javës së shtatë, Chelsea gjendet në vendin e gjashtë me 11 pikë, derisa në javën e tetë takohet me Southamptonin. /Telegrafi/

LIVE: Itali 2️⃣-1️⃣ Shqipëri: Italianët shënojnë edhe një herë, marrin epërsinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

"Hera e parë që bëj video në stadiume, atmosferë mahnitëse" - Ramadani tregon emocionet para ndeshjes

Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin "Xhorxh Bush"!

Sport
Formacionet zyrtare, Itali-Shqipëri: Sylvinho me Strakoshën në portë, Spalletti me më të mirët

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier