Tetë gola të shënuar në takimin Chelsea – Grimsby, blutë kalojnë tutje në Carabao Cup

Chelsea vs Grimsby (Foto: Dan Istitene/Getty Images/Guliver)

Chelsea ka kaluar në 1/8 e finales në Carabao Cup, pasi e ka eliminuar Grimsbyn me rezultat 7-1.

Pas vetëm katër minutash lojë, The Blues kaluan në epërsi me anë të Ross Barkleyt nga asistimi që i bëri Pedro.

Tre minuta më vonë, Michy Batshuayi e dyfishoi epërsinë për skuadrën londineze, mirëpo Grimsby e ngushtoi rezultatin me anë të Matthew Green (19’).

Pedro e thelloi epërsinë për Chelsean në 3-1 në minutën e 43-të, duke shkuar në pushim prej dy golash në epërsi.

Pjesa e dytë ishte përsëri e dominuar nga lojtarët e Frank Lampardit që realizuan me anë të Kurt Zoumas (56’).

Reece James që u rikthye nga lëndimi për skuadrën nga qyteti i Londrës shënoi për 5-1, e që njëherësh debutoi me gol në Stamford Bridge.

Sulmuesi belg ishte tejet i disponuar për lojë, gjersa arriti ta shënonte golin e dytë në takim në minutën e 86-të, gjersa Callum Hudson-Odoi (89′) u rikthye nga lëndimi me gol për 7-1.

Chelsea kaloi në 1/8 e finales në Carabao Cup që ndryshe njihet edhe me emrin EFL Cup, e që shumë shpejtë pritet ta mësojë kundërshtarin e radhës për këtë garë. /Telegrafi/

Tifozja shqiptare e mbështjellur me flamurin kombëtar në tribunat e Allianz Arenas për ndeshjen Bayern-Real

Notat e lojtarëve, Bayern Munich 2-2 Real Madrid: Shkëlqejnë Kroos dhe Kane

Wayne Rooney punësohet aty ku askush nuk e priste, pas shkarkimit nga Birminghami

Chelsea kontakton trajnerin i cili ka bërë ‘revolucion’ në futboll me sistemin 2-7-2

Spektakël në Gjermani, por pa fitues: Real Madridi merr rezultat pozitiv përballë Bayernit në Allianz Arena