Rezultati dhe statistikat e pjesës së parë të ndeshjes Kosovë – Republika Çeke

Ka përfunduar pjesa e parë në mes të Kosovës dhe Republikës së Çekisë që po zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’.

Të parët që kaluan në epërsi ishin mysafirët me anë të Patrik Schick, mirëpo epërsia e tyre zgjati vetëm katër minuta.

Bersant Celina filloi një aksion nga krahu, për të pasuar më pas te Elbasan Rashani, i cili asistoi te Vedat Muriq (20’) që i barazoi shifrat në 1-1.

(Foto: Telegrafi/Ridvan Slivova)

Pjesa e parë ishte e baraspeshuar, me të dyja Përfaqësueset që zhvilluan një lojë të hapur dhe të barabartë.

Arijanet Muric duket se është në formë të lartë, pasi bëri disa pritje në 45 minutat e parë, derisa faza e sulmit kishte disa shanse të mira për gol që ta përmbysnim rezultatin.

Pjesa e dytë pritet të jetë edhe më e nxehtë, pasi që të dyja skuadrat duan t’i marrin tri pikë, pikë këto që do ta përcaktojnë vendin e dytë në Grupin A. /Telegrafi/

Arsenali 'refuzoi' dy lojtarë të mëdhenj nga Barcelona në një marrëveshje të mrekullueshme shkëmbimi gjatë afatit kalimtar të verës

Llogaria zyrtare e Michael Schumacher në rrjetet sociale bën postimin e parë pas 'daljes publike' të tij

Formula 1
Taulant Xhaka tregon lutjen që i bëri Granitit për mos të udhëtuar drejt Serbisë: Nuk është e lehtë të qëndrosh nën kontroll për 90 minuta

Rritet zhgënjimi i Arda Guler: Tre lojtarë të Real Madridit që mund të largohen në janar

Leart Paqarada lirohet nga grumbullimi i Kombëtares së Kosovës

De la Fuente shpërthen ndaj Federatës së Spanjës: Kampion me kontratë të fëmijëve