Coutinho dhuron spektakël, Brazili e nis me fitore bindëse Kupën e Amerikës

Philippe Coutinho. (Photo by Alexandre Schneider/Getty Images)

Brazili e ka nisur me fitore Kupën e Amerikës, pasi ka mposhtur Bolivinë në ndeshjen hapëse.

Brazilianët ishin më të mirë që nga fillimi i ndeshjes dhe në fund triumfuan me rezultat 3-0.

Pjesa e parë përfundoi ashtu siç filloi me rezultat të barabartë 0-0.

Ndërkohë pjesën e dytë Brazili e nisi fuqishëm ku shënoi dy gola të shpejtë nëpërmjet Philippe Coutinhos.

Fillimisht anësori i Barcelonës realizoi në minutën e 50-të nga pika e bardhë për 1-0.

Festa e futbollistëve brazilian.. (Photo by Alexandre Schneider/Getty Images)

Vetëm tre minuta më vonë, Coutinho shënoi edhe golin e dytë në ndeshje me kokë pas asistimit nga Firmino për 2-0.

Brazili vazhdoi sulmet në drejtim të portës së Bolivisë derisa gjeti edhe golin e tretë pesë minuta para fundit të ndeshjes.

Ishte zëvendësuesi Everton që realizoi një gol spektakolar nga distanca për rezultatin përfundimtar 3-0.

Kësisoj pas kësaj fitore Brazili mban vendin e parë në Grupin A me tri pikë, derisa ndeshja tjetër e grupit do të zhvillohet sot mes Venezuelës dhe Perusë. /Telegrafi/

Van Dijk i pakënaqur tek Liverpooli, legjenda e klubit paralajmëron transferimin e tij tek Real Madridi

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Barcelona pendohet për qëndrimin e Xavit? Ekziston mundësia që spanjolli të shkarkohet nga klubi