Bayern Munich vetëm pas vazhdimeve kalon në çerekfinale të DBF Pokal

Ndeshja mes Hertha Berlin dhe Bayern Munich e vlefshme për 1/8 e DFB Pokal doli të jetë mjaftë interesante, ku pas vazhdimeve bavarezët kaluan tutje me rezultat 3-2.

Përballja fillojë më gol kur Maximilian Mittelstadt shënoi në minutën e 3-të pas një asistimi të Salomon Kalous.

Por bavarezët u kundërpërgjigjën menjëherë duke e barazuar rezultatin.

Ishte Serge Gnarby që e shfrytëzoi bukur një asistim të Robert Lewandowskit për të barazuar në 1-1.

Edhe pse kishte shumë raste, pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat.

Me të filluar pjesa e dytë, Gnarby arriti të shënojë golin e dytë personal dhe të epërsisë për Bayernin.

Por vendasit nuk u dorëzuan. Ishte Davie Selke që erdhi nga banka rezervë që shënoi për 2-2 në minutën e 67-të.

Loja e rregullt u mbyll baras dhe u desh të zhvillohen vazhdimet.

Kingley Coman shënoi për Bayernin në minutën e 98 për 3-2.

Deri në fund nuk kishte më gola dhe bavarezët kaluan në çerekfinale të DFB Pokal. /Telegrafi/

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Emmanuel Macron edhe një herë ndërhyn në të ardhmen e Mbappes

Mbappe ia ka sugjeruar Real Madridit zëvendësuesin e Modricit

Është kampion bote me Argjentinën, Barcelona siguron mesfushorin me parametra zero