LAJMI I FUNDIT:

DFB Pokal

88 Artikuj

RB Leipzig mposht Eintracht Frankfurtin dhe fiton Kupën e Gjermanisë

RB Leipzig mposht Eintracht Frankfurtin dhe fiton Kupën e Gjermanisë

Bundesliga
RB Leipzig eliminon Borussia Dortmundin nga Kupa e Gjermanisë

RB Leipzig eliminon Borussia Dortmundin nga Kupa e Gjermanisë

Bundesliga
Freiburg shokon Bayern Munichun në kohën shtesë dhe kalon në gjysmëfinale

Freiburg shokon Bayern Munichun në kohën shtesë dhe kalon në gjysmëfinale

Bundesliga
Bayerni përballë Freiburgut në çerekfinale të DFB Pokal – formacionet startuese

Bayerni përballë Freiburgut në çerekfinale të DFB Pokal – formacionet startuese

Ndërkombëtare
Dortmundi eliminon Bochumin dhe vazhdon në çerekfinale të DFB Pokal

Dortmundi eliminon Bochumin dhe vazhdon në çerekfinale të DFB Pokal

Ndërkombëtare
Dortmundi mysafir i Bochumit në DFB Pokal – formacionet startuese

Dortmundi mysafir i Bochumit në DFB Pokal – formacionet startuese

Ndërkombëtare
Joao Cancelos iu deshën vetëm 17 minuta për të bërë një asistim mahnitës për Bayern Munichun

Joao Cancelos iu deshën vetëm 17 minuta për të bërë një asistim mahnitës për Bayern Munichun

Bundesliga
Bayerni fiton me lehtësi ndaj Mainzit dhe vazhdon në çerekfinale

Bayerni fiton me lehtësi ndaj Mainzit dhe vazhdon në çerekfinale

Ndërkombëtare
Bayerni kërkon çerekfinalen ndaj Mainzit – formacionet bazë

Bayerni kërkon çerekfinalen ndaj Mainzit – formacionet bazë

Ndërkombëtare
Bayerni synon të tetën e finales së DFB Pokal ndaj Augsburgut – formacionet bazë

Bayerni synon të tetën e finales së DFB Pokal ndaj Augsburgut – formacionet bazë

Ndërkombëtare
Borussia Dormund fiton ndaj Hannover, kalon në raundin tjetër të Kupës së Gjermanisë

Borussia Dormund fiton ndaj Hannover, kalon në raundin tjetër të Kupës së Gjermanisë

Bundesliga
Dortmundi favorit ndaj Hannoverit – formacionet bazë

Dortmundi favorit ndaj Hannoverit – formacionet bazë

Ndërkombëtare
Momente paniku pas finales së Kupës së Gjermanisë, një fotograf bie pa ndjenja në tokë – mjekët ia shpëtojnë jetën

Momente paniku pas finales së Kupës së Gjermanisë, një fotograf bie pa ndjenja në tokë – mjekët ia shpëtojnë jetën

Bundesliga
RB Leipzig fiton Kupën e Gjermanisë pas penalltive, mposhti në final Freiburgun

RB Leipzig fiton Kupën e Gjermanisë pas penalltive, mposhti në final Freiburgun

Bundesliga
St Puali shokon Borussia Dortmundin, ‘milionerët’ eliminohen nga Kupa e Gjermanisë

St Puali shokon Borussia Dortmundin, ‘milionerët’ eliminohen nga Kupa e Gjermanisë

Bundesliga
Formacionet zyrtare, St Pauli dhe Borussa Dortmund masin forcat në Kupën e Gjermanisë

Formacionet zyrtare, St Pauli dhe Borussa Dortmund masin forcat në Kupën e Gjermanisë

Bundesliga
Notat e lojtarëve, B. M’gladbach 5-0 Bayern Munich: Sommer dhe Embolo shkëlqejnë, Neuer dështim i madh

Notat e lojtarëve, B. M’gladbach 5-0 Bayern Munich: Sommer dhe Embolo shkëlqejnë, Neuer dështim i madh

Bundesliga
Borussia Moenchengladbach e shkatërron Bayern Munichun, ia shënon pesë gola dhe i eliminon nga DFB Pokal

Borussia Moenchengladbach e shkatërron Bayern Munichun, ia shënon pesë gola dhe i eliminon nga DFB Pokal

Bundesliga
Leart Paqarada shkëlqen me St Paulin, gol dhe asistim në fitoren e skuadrës së tij në Kupën e Gjermanisë

Leart Paqarada shkëlqen me St Paulin, gol dhe asistim në fitoren e skuadrës së tij në Kupën e Gjermanisë

Bundesliga
Dortmundi fiton ndaj Ingolstadt dhe vazhdon në raundin tjetër

Dortmundi fiton ndaj Ingolstadt dhe vazhdon në raundin tjetër

Ndërkombëtare
Bayern Munich bën shaka në DFB Pokal – shënon 12 gola ndaj Bremerit

Bayern Munich bën shaka në DFB Pokal – shënon 12 gola ndaj Bremerit

Bundesliga
Tjetër Superkupë për Bayernin, mposht Dortmundin dhe zgjat rekordin

Tjetër Superkupë për Bayernin, mposht Dortmundin dhe zgjat rekordin

Ndërkombëtare
I papërmbajtshmi Haaland, e nis sezonin me het-trik te Dortmundi

I papërmbajtshmi Haaland, e nis sezonin me het-trik te Dortmundi

Bundesliga
Haaland e Sancho ia sigurojnë Borussia Dormundit trofeun e Kupës së Gjermanisë

Haaland e Sancho ia sigurojnë Borussia Dormundit trofeun e Kupës së Gjermanisë

Bundesliga