LAJMI I FUNDIT:

RB Leipzig mposht Eintracht Frankfurtin dhe fiton Kupën e Gjermanisë

RB Leipzig mposht Eintracht Frankfurtin dhe fiton Kupën e Gjermanisë

Rasenball Sport Leipzig e ka fituar Kupën e Gjermanisë apo siç njihet ndryshe si DFB Pokal, pasi e mposhti në finale Eintracht Frankfurtin me rezultat 2-0.

Reklama

Pas vetëm katër minutash, RB Leipzig krijoi rastin e parë nëpërmjet Timo Werner, mirëpo goditja e tij u prit nga Kevin Trapp.

Një rast të mirë për këtë skuadër lëshoi edhe Christopher Nkunku (42’), me gjuajtjen e tij që përfundoi jashtë.

Pjesa e dytë ishte një pamje tjetër, me Eintracht Frankfurtin që filloi të bënte lojën e tyre – por pësoi dy gola.

Rastin më të mirë për ta e pati Mario Gotze, kur në minutën e 64-të doli përballë me portierin, mirëpo nuk ia doli të shënonte.

Ishte minuta e 71-të e takimit, kur Dani Olmo asistoi te Nkunku, që realizoi golin e epërsisë për RB Leipzigut.

Die Roten Bullen nuk u ndalën me kaq dhe siguruan triumfin e tyre me golin e Dominik Szoboszlai që realizoi në minutën e 85-të, për ta fituar trofeun me rezultat komod. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Ndërkombëtare
Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendent për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendent për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

La Liga
Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Serie A
Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ndërkombëtare
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Shevchenko i hyn politikës, bëhet këshilltar i Presidentit Zelensky

Shevchenko i hyn politikës, bëhet këshilltar i Presidentit Zelensky

Ndërkombëtare
Kalo në kategori