LAJMI I FUNDIT:

Saarbrucken vazhdon ëndrrën, pas Bayern Munichut eliminon edhe gjigantin tjetër nga Kupa e Gjermanisë

Saarbrucken vazhdon ëndrrën,  pas Bayern Munichut eliminon edhe gjigantin tjetër nga Kupa e Gjermanisë

Skuadra gjermane e kategorisë së tretë Saarbrucken bëri një tjetër surprizë të madhe në 1/16 e Kupës së Gjermanisë, pasi eliminoi me rezultat 2-0 Eintracht Frankfurtin, ndërsa më parë kishte eliminuar Bayern Munichun. 

Eintracht ishte krejtësisht i pafuqishëm ndaj ekipit vendas të ligës së ulët dhe në asnjë moment nuk dukej se mund të shënonte gol.

Përveç posedimit të topit, në të gjitha kategoritë e tjera dy klubet ishin të barabarta, dhe duke parë vetëm cilësinë e mundësive të krijuara nga skuadrat, Saarbrucken ishte dukshëm më i rrezikshëm se mysafirët.

Kai Brunker shënoi për epërsinë e Saarbrucken në minutën e 64-të, ndërsa Luca Kerber dyfishoi epërsinë në minutën e 78-të, duke shkaktuar çmenduri në tribunat e stadiumit të mbushur plot.

Kjo ishte humbja e katërt radhazi për Eintracht Frankfurt në të gjitha garat.

Nga ana tjetër, Saarbrucken ndodhet vetëm në vendin e 11-të në tabelën e divizionit të tretë gjerman. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

Ligue 1
Zbulohet lista prej 20 ekipeve që përfitojnë më së shumti para bazuar në shitjet e fanellave

Zbulohet lista prej 20 ekipeve që përfitojnë më së shumti para bazuar në shitjet e fanellave

Ndërkombëtare
Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Ndërkombëtare
Tensione dhe tre kartonë të kuq, goli i Okafor i jep tri pikë Milanit në ndeshjen dramatike ndaj Lazios

Tensione dhe tre kartonë të kuq, goli i Okafor i jep tri pikë Milanit në ndeshjen dramatike ndaj Lazios

Serie A
Klopp largon nga ekipi top yllin për ndeshjet në Ligën e Evropës dhe e zëvendëson atë me një portier

Klopp largon nga ekipi top yllin për ndeshjet në Ligën e Evropës dhe e zëvendëson atë me një portier

Premier League
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Kalo në kategori