Bayerni vazhdon me fitore, mposht në shtëpi Leverkusenin

Bayern Munich ka shënuar fitore me rezultat 3-1 ndaj Beyer Leverkusenit në ndeshjen e vlefshme për javën e tretë në Bundesliga.

Skuadra e Niko Kovac ka vazhduar serinë e qind për qind të fitoreve pasi ka mposhtur në shtëpi Leverkusenin.

Pjesa e parë e ndeshjes e karakterizua me dominim të Bayernit, të cilët shënuan edhe dy gola, ndërsa mysafirët një.

Ishin pikërisht mysafirët e Leverkusenit, të cilët arritën të befasojnë pas vetëm pesë minutave lojë me anë të Wendell, i cili shënoi për 0-1.

Megjithatë, Bayerni arritët të kthehet pas vetëm pesë minutave me anë të francezit Corentin Tolisso, i cili barazoi rezultatin në 1-1.

Në epërsi skuadrën bavareze e kaloi veterani holandez, Arjen Robben, i cili me golin e 2-1 e dërgoi skuadrën e tij në pushim me epërsi.

Në pjesën e dytë, përsëri Bayerni ishte skuadër më e mirë duke arritur të menaxhojë mirë lojën dhe të shënoj edhe një gol me anë të James Rodriguez (89′) dhe në fund fituan me rezultat të 3-1.

Pas kësaj fitore, Bayerni ka nëntë pikë në pozitën e parë, ndërsa gjendet në pozitën e fundit me zero pikë.

Në ndeshjen e radhës, Bavarezët udhëtojnë te Schalke, ndërsa ‘farmaceutikët’ e presin Mainzin. /Telegrafi/

“Salah është lojtari më egoist që kam parë ndonjëherë”, legjenda e Liverpoolit godet egjiptianin

Ten Hag zbulon emrin e superyllit që Man Utd nuk arriti ta nënshkruajë në verë

Chelsea po përgatit një ofertë të çmendur për objektivin 17-vjeçar të Barcelonës

Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

Liga e Evropës
Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe