Pique i shënon Sevillas në Superkupë, barazon rezultatin

Pjesa e parë mes Barcelonës dhe Sevillas në Superkupën e Spanjës ka përfunduar me rezultat 1-1.

Ishte skuadra e Pablo Machin që shënuan fillimisht në pjesë e parë në minutën e 10.

Por, Gerard Pique barazoi rezultatin në minutën e 42-të dhe kështu skuadrat shkuan në pushim me rezultat të barabartë.

Në 45 minutat e parë Barça ishte më e mirë, por nuk u treguan konkretë para portës kundërshtare. /Telegrafi/

Nuk ka qetësi te Belgjika, radha e De Bruynes të kapet me trajnerin Tedesco

Yamal nuk hezitoi kur përmendi yllin e Ligës Premier me të cilin do kishte dëshirë të luante tek Barcelona

Momenti i arrestimit të futbollistit gjatë ndeshjes, policia ia vendosi prangat në fushë

Komisioni i Ligës Premier merr vendimin përfundimtar për kartonin e kuq të Rice ndaj Brighton