Formacionet zyrtare: Irani dhe Spanja zhvillojnë ndeshjen e xhiros së dytë

(Foto: Getty Images)

Në stadiumin Kazan Arena, Irani dhe Spanja zhvillojnë ndeshjen e dytë në kuadër të Grupit B të Kampionatit Botëror.

Në ndeshjen e xhiros së parë, Irani arkëtoi tri pikë pas triumfit ndaj Marokut (1-0), prandaj do të japë maksimumin për të nxjerrë rezultat pozitiv në këtë përballje.

Të gjitha lajmet për Kampionatin Botëror
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet për Kampionatin Botëror

Nga ana tjetër, La Roja luajti baras (3-3) ndaj Portugalisë dhe numëron vetëm një pikë në këtë fillim të Kampionatit Botëror.

Spanja është favorit dhe do ta konsiderojë këtë ndeshje si një finale, duke qenë se çfarëdo rezultati pos fitores e vë në pozitë të vështirë për fazën tjetër.

Formacioni zyrtar i Iranit: Beiranvand, Haji Safi, Pouraliganji, Hosseini, Ramin, Ezatolahi, Omid, Amiri, Karim, Mehdi, Sardar.

Formacioni zyrtar i Spanjës: De Gea, Carvajal, Pique, Ramos, Alba, Busquets, Iniesta, Isco, Silva, Lucas Vazquez, Diego Costa.

Lider i Grupit B është Portugalia me katër pikët të arkëtuara nga një barazim dhe një fitore. /Telegrafi/

Mike Tyson jep parashikimin për luftën Fury-Usyk dhe bën një pretendim të guximshëm

Zbulohen emrat e pesë lojtarëve të Barcelonës të “keqtrajtuar” nga Xavi

Chelsea thyen rekordin për një 17-vjeçar, ai do të jetë lojtari më i shtrenjtë në historinë e futbollit brazilian

Ylli i Real Madridit do të humbasë finalen e Ligës së Kampionëve dhe fillimin e Euro 2024 shkaku i lëndimit

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute