LAJMI I FUNDIT:

Përfaqësuesja e Iranit

64 Artikuj

Pulisic poston foto nga spitali, pas përplasjes horror me portierin e Iranit

Pulisic poston foto nga spitali, pas përplasjes horror me portierin e Iranit

Përfaqësueset
Ekspertët në formë në Katar 2022, qindra prej tyre qëlluan rezultatin e saktë të ndeshjes Iran 0-1 SHBA

Ekspertët në formë në Katar 2022, qindra prej tyre qëlluan rezultatin e saktë të ndeshjes Iran 0-1 SHBA

Përfaqësueset
SHBA fiton ndaj Iranit dhe kalon tutje, vendos goli i Pulisic

SHBA fiton ndaj Iranit dhe kalon tutje, vendos goli i Pulisic

Përfaqësueset
Pulisic u lëndua duke e shënuar golin dhe nuk mundi të kthehej në pjesën e dytë

Pulisic u lëndua duke e shënuar golin dhe nuk mundi të kthehej në pjesën e dytë

Përfaqësueset
Formacioni më i mirë i raundit të dytë të ndeshjeve në fazën e grupeve në “Katar 2022”

Formacioni më i mirë i raundit të dytë të ndeshjeve në fazën e grupeve në “Katar 2022”

Përfaqësueset
Irani dhe SHBA-të luajnë për një vend në fazën e eliminimit direkt, formacionet zyrtare

Irani dhe SHBA-të luajnë për një vend në fazën e eliminimit direkt, formacionet zyrtare

Përfaqësueset
CNN: Familjet e futbollistëve iranianë kërcënohen me burg nëse nuk këndojnë himnin kombëtar

CNN: Familjet e futbollistëve iranianë kërcënohen me burg nëse nuk këndojnë himnin kombëtar

Përfaqësueset
Konferenca e ShBA-së u shkurtua, pas konfrontimeve tensionuese me gazetarët iranianë

Konferenca e ShBA-së u shkurtua, pas konfrontimeve tensionuese me gazetarët iranianë

Përfaqësueset
Irani i kërkon FIFA-s ta përjashtojë ShBA-në nga Kampionati Botëror për shkak të postimit në Twitter

Irani i kërkon FIFA-s ta përjashtojë ShBA-në nga Kampionati Botëror për shkak të postimit në Twitter

Përfaqësueset
“Turp për futbollin” – Queiroz i kundërpërgjigjet Klinsmannit, i kërkon të japë dorëheqje pas komenteve të ashpra për Iranin

“Turp për futbollin” – Queiroz i kundërpërgjigjet Klinsmannit, i kërkon të japë dorëheqje pas komenteve të ashpra për Iranin

Ndërkombëtare
Moment pikëllues në Kampionatin Botëror: Vdes një tifoz i Uellsit

Moment pikëllues në Kampionatin Botëror: Vdes një tifoz i Uellsit

Përfaqësueset
Irani fiton në frymën e fundit përballjen ndaj Uellsit, i shënon dy gola në shtesë

Irani fiton në frymën e fundit përballjen ndaj Uellsit, i shënon dy gola në shtesë

Përfaqësueset
Uells – Iran, formacionet zyrtare

Uells – Iran, formacionet zyrtare

Përfaqësueset
Nuk e kënduan himnin: Futbollistët iranianë paralajmërohen nga zyrtarët e Teheranit për “fyerjen” që ia bën shteti

Nuk e kënduan himnin: Futbollistët iranianë paralajmërohen nga zyrtarët e Teheranit për “fyerjen” që ia bën shteti

Përfaqësueset
Katari akuzohet se ka dhënë shifra të tifozëve më të larta se kapacitetet e stadiumeve, FIFA detyrohet të jap shpjegime

Katari akuzohet se ka dhënë shifra të tifozëve më të larta se kapacitetet e stadiumeve, FIFA detyrohet të jap shpjegime

Përfaqësueset
Dalin arsyet se përse lojtarët e Iranit nuk e kënduan himnin para ndeshjes me Anglinë

Dalin arsyet se përse lojtarët e Iranit nuk e kënduan himnin para ndeshjes me Anglinë

Përfaqësueset
Portieri i Iranit është dërguar me urgjencë në spital

Portieri i Iranit është dërguar me urgjencë në spital

Përfaqësueset
Shqetësime te Anglia rreth lëndimit të Kane – sulmuesi shihet duke çaluar

Shqetësime te Anglia rreth lëndimit të Kane – sulmuesi shihet duke çaluar

Përfaqësueset
Shpjegohet festa e re Jack Grealish që e mbajti premtimin pasi shënoi për Anglinë

Shpjegohet festa e re Jack Grealish që e mbajti premtimin pasi shënoi për Anglinë

Përfaqësueset
Nga mijëra pjesëmarrës në lojën “Eksperti” – vetëm një lexues e ka qëlluar saktë rezultatin e ndeshjes Angli-Iran

Nga mijëra pjesëmarrës në lojën “Eksperti” – vetëm një lexues e ka qëlluar saktë rezultatin e ndeshjes Angli-Iran

Përfaqësueset
Anglia e fillon magjishëm Botërorin, triumfon me një fitore të pastër ndaj Iranit

Anglia e fillon magjishëm Botërorin, triumfon me një fitore të pastër ndaj Iranit

Ndërkombëtare
Anglia po e shkatërron Iranin pas 45 minutave të para

Anglia po e shkatërron Iranin pas 45 minutave të para

Ndërkombëtare
Gol shumë i bukur nga Bellingham, Anglia në epërsi ndaj Iranit

Gol shumë i bukur nga Bellingham, Anglia në epërsi ndaj Iranit

Ndërkombëtare
Anglia – Irani, formacionet zyrtare

Anglia – Irani, formacionet zyrtare

Ndërkombëtare