Gol spektakolar nga Mirlind Daku në derbin ndaj Prishtinës, nga 35 metra lë pa gjasa portierin (Video)

Sulmuesi i Llapit, Mirlind Daku, e ka shënuar me shumë gjasë golin e vitit ndaj FC Prishtinës.

Derbi i dy skudrave po zhvillohet në kuadër të çerekfinales së Kupës së Kosovës.

Pas një situate ne mefushë në fund të pjesës së parë, ishte Daku ai që perceptoi portierin Visar Bekajn dhe daljen e tij të gabuar, duke e befasuar me një gjuajtje spektakolare nga rreth 35 metra.

Ai paraboloi dhe la pa gjasa bashkëmoshatarin e tij në portën e Prishtinës, pas daljes së tij të pa matur.

Me këtë gol të Mirlind Dakut u mbyll edhe pjesa e parë me rezultat 1-0. /Telegrafi/

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Ekipi më i mirë i sezonit 2023/24 në Bundesliga, Granit Xhaka është ylli në mesin e yjeve të tjerë

Dy gjigantë gjermanë e duan Guirrasyn, mund ta sjellin sulmuesin me formën më të mirë në Evropë për një çmim të ulët

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

"Isha shumë afër të shkoja, detajet vendosën" - Xhaka kujton kohën kur ishte pranë marrëveshjes me Romën