Bayerni fiton ndaj Leipzigut dhe ngjitet në pozitën e parë (Video)

Bayern Munich ka fituar derbin ndaj RB Leipzig me rezultat 2-0.

Vendasit ishin dukshëm më të mirë dhe nuk i dhanë mysafirëve asnjëherë mundësi për të treguar vlerat e tyre në këtë takim.

Nga minuta e 13-të mysafirët ishin me një lojtar më pak pasi Willi Orban u përjashtua me karton të kuq.

Goli i parë në takim erdhi nga James Rodriguez pas asistimit nga Arjen Robben.

Të dytin dhe të fundit në këtë ndeshje e shënoi Robert Lewandowski në miutën e 38-të.

Bayerni provoi në pjesën e dytë me anë të David Alabas, Robbenit dhe James, por nuk arritën të tundin rrjetën e portës kundërshtare.

Pas kësaj fitore bavarezët renditen në vendin e parë me 23 pikë, kurse Leipzig në të tretin me 19 pikë.

Ndeshja e ardhshme e Bayernit është kundër Borussia Dortmundit, ndërsa Leipzigu ndaj Hannoverit. /Telegrafi/

Mësohet arsyeja pse nuk ndërhyri VAR-i te goli i anuluar i Bayern Munichut ndaj Real Madridit

UEFA “zbuloi” një foto të vjetër: Dy shokët do të kenë një sherr të madh në finalen e Ligës së Kampionëve

Granit Xhaka, lojtar i ndeshjes Bayer Leverkusen 2-2 Roma: Statistikat e tij janë fantastike

Liga e Evropës

"Deri dje, nuk isha i sigurt se kush ishte lojtari më i mirë në botë, tani e di" - De Ligt me fjalë të mëdha për yllin e Realit

Lista e 50 klubeve më të vlefshme të futbollit: Man Utd lë pas Real Madridin, ngjiten klubet e MLS

Kroos tronditë tifozët e Real Madridit me lëvizjen e tij pas ndeshjes ndaj Bayern Munichut