Spanja e fortë për Italinë, Isco dhuron magji me dy supergola (Video)

Kombëtarja e Spanjës ka fituar derbin e Grupit G ndaj Italisë me rezultat 3-0, grup ky në të cilin gjendet edhe kombëtarja e Shqipërisë.

Ndeshja derbi mes dy kombëtareve të mëdha evropiane e vlefshme për kualifikimet e botërorit Rusia 2018 i ka takuar vendasve spanjoll, të cilët e kanë dominuar gjithë ndeshjen.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 14 kur mesfushori i Real Madridit, Isco shënoi një supergol nga goditja e dënimit prej 20 metrave.

Isco festoi golin e parë së bashku me Ramosin

Isco ishte ai që dhuroi magji edhe në minutën e 40 të ndeshjes, ku shënoi gjithashtu një gol të bukur nga distanca për 2-0 dhe dërgoi skuadrat në pushim me këtë rezultat.

Festa e Iscos tek goli i dytë

Edhe në pjesën e dytë kombëtarja La Roya ishte më kërkuese dhe diktonte lojën, teksa arritën të shënoj edhe golin e tretë dhe të qetësisë.

Ishte sulmuesi i Chelseat, Alvaro Morata, i cili shënoi nga afërsia në minutën e 77 për 3-0 pas asistimit të Sergio Ramosit dhe vulosi rezultatin përfundimtar të kësaj ndeshjes.

Morata shënoi vetëm pesë minuta pas inkuadrimit

Pas kësaj fitore, Spanja prin e vetme në Grupin G me 19 pikë, ndërsa Italia gjendet në vendin e dytë me 16 të tubuara. /Telegrafi/

Traore dhe Walker u përfshinë në një duel shpejtësie dhe aty kishte një fitues të qartë

"Paraqitja e parë publike": Vëllai i Michael Schumacher jep përditësimin shëndetësor të legjendës së F1

Formula 1
Lojtari që dikur shkëlqeu me fanellën e Real Madridit ka vendosur ta vazhdojë karrierën në Malajzi

Barcelona e shqetësuar me atë çfarë po i ndodh Vitor Roques te Betisi

Lista e Kosovës për ndeshjet e tetorit pëson ndryshime - Foda ndryshon pozicionin e dy mesfushorëve

Mysafirëve në

Mysafirëve në "daljen e parë publike në 11 vjet" të Michael Schumacher iu dha një rregull i rreptë për t'u ndjekur