Daku nuk ndalet duke shënuar, i siguron fitoren Llapit

Rreziku më i madh për kampionin e ri pritet të vijë nga talenti i jashtëzakonshëm i Llapit, Mirlind Daku

Skuadra nga Podujeva, Llapi ka shënuar fitore 2-0 ndaj Lirisë duke vazhduar serinë e rezultateve pozitive.

Llapi edhe pse ka mbetur mbrapa luftës për titull, nuk po lëshon pikë në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’.

Bardh e kaltërtit nga Podujeva ishin nikoqirë të Lirisë e cila kërkonte pikë për t’i ikur barazhit.

Pjesa e parë nisi mirë për vendasit, të cilët rrezikonin nëpërmjet super talentit Mirlind Daku.

Por edhe pse dyja ekipet kishin raste të mira, 45 minutat e para përfunduan në barazim 0-0.

Edhe në pjesën e dytë vendasit e nisën më mirë duke shënuar edhe golin e epërsisë.

Ishte super sulmuesi i talentuar, Mirlind Daku që kaloi Llapin në epërsi pasi u asistua bukur nga Bujar Idrizi.

Ky ishte goli i shtatë në këtë kampionat për talentin gjilanas i cili është vetëm 19 vjeçar.

Ndërkohë golin e dytë në ndeshje, e shënoi mbrojtësi Egzon Sinani.

Pas kësaj fitore, Llapi vazhdon të mbetet në pozitën e katërt në tabelë me 56 pikë të grumbulluara.

Ndërkohë, Liria mbetet në pozitën e tetë me 27 pikë të tubuara. /Telegrafi/

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

Kështu do të duket Juventusi me Motta si trajner dhe Modricin si ‘gjeneral’ të mesfushës

Jurgen Klopp flet për herë të parë për përplasjen me Mohamed Salah

Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1

Courtois është kthyer nga lëndimi, Ancelotti tregon se kush do ta ruajë portën ndaj Bayern Munich

Modric ka një “plan B” në rast largimi nga Reali Madridi, do të luante në Ligën e Kampionëve me fanellën e një gjiganti tjetër