Milani në seri të mirë, mposht Sassuolon (Video)

Milani ka regjistruar fitoren e radhës në Serie A duke e mposhtur Sassuolon në udhëtim me rezultat 1-0.

Në minutat e para të sfidës u akordua penalti në favor të skuadrës vendase, mirëpo goditja e Domenico Berardit shkoi jashtë (12’).

Një tjetër penalti u akordua në pjesën e parë, por kësaj radhe në favor të mysafirëve, ndërsa Carlos Bacca nuk gaboi nga pika e bardhë (22’).

Carlos Bacca shënoi golin e vetëm në ndeshje

Në fraksionin e dytë të lojës, nikoqirët nuk arritën ta thyenin mbrojtjen e Rossonerëve, të cilët e mbrojtën epërsinë për të arkëtuar tri pikë të plota.

Me këtë fitore, Milani pozicionohet në vend të shtatë me 47 pikë, shtatë më pak se Napoli që mban vendin që dërgon në Ligën e Kampionëve.

Në xhiron e ardhshme, Rossonerët janë nikoqirë të Chievos në San Siro. /Telegrafi/

I pandalshëm Edon Zhegrova, e lë në ‘gjumë’ portierin e Lyonit me një super gol

Tre sulmuesit që Xavi i do për të përforcuar sulmin e Barcelonës këtë verë

Rekordi i zi që Manchester United e ka thyer pas humbjes së thellë ndaj Crystal Palace

Chelsea dhe Arsenali mësojnë klauzolën e lirimit të lojtarit i cili konsiderohet si ‘Haalandi i dytë’

Po e kërkon e gjitha Evropa, sensacioni i River Plates ka vendosur të luajë për Real Madridin