Lazio dhe Milani ndahen në paqe (Video)

Lazio dhe Milani i kanë ndarë pikët në derbin e javës në Serie A, pasi kanë barazuar me rezultat 1-1.

Skuadra nga kryeqyteti italian nuk e ka shfrytëzuar stadiumin e saj ‘Olimpico’ për të shënuar fitoren e radhës në Serie A ndaj Milanit, pasi ndeshja në fund përfundoi me barazim.

Pjesa e parë e takimi i takoi në tërësi skuadrës vendase, të cilët krijuan më shumë raste, por arritën ta shënojnë vetëm një gol.

Goli i vetëm në këtë pjesë u shënua nga kapiteni Lucas Biglia, i cili ishte i saktë nga pika e bardhë në minutën e fundit të pjesës së parë dhe me epërsinë 1-0 skuadrat shkuan në pushim.

Festa e Biglias!

Në pjesën e dytë, Milani u ngjall paksa duke luajtur më barabartë dhe duke krijuar gjithashtu raste në tentim për të gjetur golin e barazimit.

Megjithatë, ai erdhi fare në fund të ndeshjes me anë të spanjollit Suso, i cili shënoi golin e barazimit në minutën e 85.

Suso i lumtur pas golit të barazimit

Deri në fund të ndeshjes, skuadrat provuar për të gjetur golin e fitores, por asnjëra nuk ia arriti dhe në fund u desh të kënaqen me nga një pikë.

Pas këtij barazimi, Lazio e sheh vetën në pozitën e gjashtë me 44 pikë, ndërsa Milani renditet e shtata me 41 pikë. /Telegrafi/