Super Perisic, Interi nuk di të ndalet (Video)

Inter ka arritur një fitore të madhe në udhëtim tek Udinese.

Skuadra e Stefano Piolit ishte duke humbur fillimisht, por riktheu gjithçka në të mirë të vetën për të shënuar një fitore të madhe.

Ndeshja nisi më mirë për vendasit, të cilët arritën të shënonin edhe golin e epërsisë.

Ishte mesfushori Jakub Jankto që u shërbye mirë nga mbrojtësi Samir dhe shënoi për 1-0.

Ky gol i Udineses në minutën e 17-të duke se zgjoi zi kaltërtit për të kërkuar më shumë nga kjo ndeshje.

Në minute e fundit të pjesës së parë, kapiteni Mauro Icardi e shërbeu mirë kroatin Ivan Perisic që barazoi me një goditje të bukur në 1-1.

Edhe në pjesën e dytë u zhvillua lojë e bukur nga të dyja skuadrat.

Mirëpo vetëm Interi arriti të shënoi dhe këtë e bëri në fund të ndeshjes.

Më saktësisht po zhvillohej minuta e 87-të e ndeshjes kur në skenë doli sërish reprezentuesi kroat Ivan Perisic që shënoi për 1-2.

Tek goli i dytë i Perisicit asistues ishte portugezi Joao Mario.

Kjo ishte fitorja e katërt e Interit radhazi, derisa tani është ngritur në pozitën e gjashtë me 33 pikë të tubuara. /Telegrafi/

Leo Messi befasoi me zgjedhjen e tij kur përmendi lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë

“E kemi fajin edhe ne”, trajneri Lucescu për sharjet e tifozëve dhe vërshëllimin e himnit

“Rumania ishte këtu!”, federata rumune publikon një video nga gjendja e zhveshtores në ‘Fadil Vokrri’

Prapaskenat e ndeshjes Kosovë-Rumani: ‘Zhdukja’ e Fodas dhe futbollistëve pas turpërimit, zënkat në fushë dhe elektrizimi i tifozëve nga Rexhbeçaj

Një rast që nuk mbahet mend në futboll, mësohet arsyeja pse ndeshja mes Belgjikës dhe Izraelit u luajt në Hungari