Wenger pranon se skuadra e tij vuajti ndaj Evertonit

Arsene Wenger ka pranuar se skuadra e tij nuk i bëri ballë lojës së fortë fizike të Evertonit, prandaj pësoi humbje.

Topçinjtë shënuan të parët me anë të Alexis Sanchez, mirëpo Seamus Coleman barazoi në fund të pjesës së parë dhe Ashley Williams shënoi golin e fitores në gjysmën e dytë.

“Ishte një ndeshje fizike, patëm shumë sfida fizike dhe kjo e çrregulloi lojën tonë, mirëpo nuk duhet të harrojmë se ishim edhe të pafat”.

“I patëm shanset tona në pjesën e parë, sidomos me anë të Mesut (Ozil). Ata u mbrojtën mirë, luajtën një lojë kulmore dhe në fund, dy mbrojtës të tyre shënuan”, ka theksuar Wenger për BT Sport.

Arsenali është i dyti në tabelë me tri pikë prapa Chelseat që akoma nuk e ka zhvilluar ndeshjen e kësaj xhiroje. /Telegrafi/

Leo Messi befasoi me zgjedhjen e tij kur përmendi lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë

Notat e lojtarëve, Ukrainë 1-2 Shqipëri: Ismajli dhe Manaj me paraqitje fantastike

Kombëtarja e Shqipërisë
“E kemi fajin edhe ne”, trajneri Lucescu për sharjet e tifozëve dhe vërshëllimin e himnit

Ancelotti i dërgon një mesazh domethënës dyshes Mbappe dhe Endrick

Kroos bëhet viral në internet me postimin e tij pasi Ronaldo shënoi golin e 900-të në karrierë

Sylvinho i kënaqur me angazhimin e lojtarëve dhe përmbysjen e rezultatit ndaj Ukrainës