Middlesbroug 0-1 Chelsea, vlerësimi i futbollistëve (Foto)

Chelsea ka marrë një fitore të madhe në udhëtim te skuadra e Middlesbroug.

Skuadra e drejtuar nga trajneri italian, Antonio Conte, po vazhdon me korrjen e sukseseve, pasi ka shënuar edhe fitoren e gjashtë radhazi në Ligën Premier, duke fituar 1-0.

Goli i vetëm në këtë ndeshje e shënoi sulmuesi spanjoll, Diego Costa, i cili shënoi në minutën e 41-të të ndeshjes.

Chelsea i pandalshëm, bëhet lider i Ligës Premier (Video)
Lexo po ashtu Chelsea i pandalshëm, bëhet lider i Ligës Premier (Video)

Whoscored tashmë ka publikuar notat e futbollistëve të të dyja skuadrave, varësisht nga paraqitja e tyre në këtë ndeshje.

Sipas kësaj faqe, futbollisti më notën më të lartë nuk është golashënuesi Costa, por Eden Hazard, i cili u notua me 8.5, teksa nota me e ulët i takoi Alvaro Negredos, që u notua me 6.4. /Telegrafi/

Middlesbroug:

notat-chelsea
Te vendasit, më të mirët ishin Traore dhe Gibson

Chelsea:

Paraqitja e Moses dhe Kantes lë për të dëshiruar

Kush është Slavko Vincic, gjyqtari i finales së Ligës së Kampionëve që dikur ishte arrestuar në një operacion kundër drogës dhe prostitucionit

Real Madridi merr një lajm të madh – top ylli arrin në minutën e fundit për finalen ndaj Dortmundit

Zbulohet paga marramendëse e Vincent Kompany pasi mori drejtimin e Bayernit

Pep Guardiola synon ta thyejë rregullin e “artë” të transferimeve – shkak bëhet një ish-lojtar i tij

Ancelottit nuk i intereson a është finale apo ndeshje e thjeshtë – Real Madridi publikon formacionin zyrtar dy orë para përballjes

Palestër, kinema dhe shtatë dhoma gjumi: Kylian Mbappe ka blerë një pallat nga ish-sulmuesi i Real Madridit për 11 milionë euro