Southgate e nis me fitore te Anglia (Video)

Kombëtarja angleze ka shënuar fitore në takimin e sotëm ndaj Maltës me rezultat 2-0.

Ka nisur mirë aventura e trajnerit të përkohshëm të stolit të ‘Tre Luanëve’, Gareth Southgate.

Kjo pasi, Anglia ka shënuar fitore të lehtë në shtëpi ndaj Maltës me rezultat 2-0, në një ndeshje që u dominua e tëra nga anglezët.

Goli i parë për Anglinë erdhi në minutën e 29-të, pas një bashkëveprimi të mirë të dyshes së Liverpoolit, ku Jordan Henderson dha një pasim të saktë për Daniel Sturridge, i cili shënoi gol të bukur me kokë.

sturridge
Daniel Sturridge duke iu gëzuar golit të epërsisë

Për golin e dytë të ‘Tre Luanëve’ u përkujdes mesfushori i Tottenhamit, Dele Alli, i cili shënoi nga afërsia në minutën e 38-të të takimit, për t’i quar skuadrat në pushim me rezultat 2-0.

dele alli
Dele Alli shihej i lumtur pas golit të shënuar për kombëtaren e tij

Edhe në pjesën e dytë Anglia ishte dominuese duke krijuar shumë raste për gol dhe duke mbajtur topin me rreth 76 për qind, por pa arritur të gjejnë edhe një gol tjetër dhe kështu ndeshja përfundoi me rezultatin e pjesës së parë.

southgate
Momente gëzimi nga trajneri i përkohshëm i Anglisë, Gareth Southgate

Në ndeshjet e ardhshme të Grupit F, Anglia do të takohet me Slloveninë në udhëtim, teksa Malta udhëton tek Lituania. /Telegrafi/

Bisedimet kanë nisur, Jose Mourinho befason të gjithë me skuadrën e tij të re

Bayerni konfirmon lëndimin e yllit të skuadrës, mungon ndaj Real Madridit

Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1

Laporta shumë nervoz pas humbjes me Gironan – ai bërtiti vetëm me pesë fjalë, humbja mund t'i kushtojë miliona euro Barcelonës

Rekordi i pabesueshëm që ka thyer Messi pas paraqitjes heroike ndaj New York RB, asnjë futbollist në histori nuk e ka arritur këtë

E ardhmja e tij është larg Old Trafordit, Man Utd i vendos çmimin e largimit Jadon Sanchos