Italia dhe Spanja ndahen në paqe, barazimi i konvenon Shqipërisë (Video)

Italia dhe Spanja kanë barazuar me rezultat 1-1 në takimin kualifikues për Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’.

Në këtë takim spanjollët ishin dukshëm më të mirë, por fati nuk ishte në anën e tyre.

CuHCPFkW8AEaUTh (1)

Spanja shënoi në minutën e 55-të me anë të Victor Vitolos pas një asistimi të bukur nga Sergio Busquet, ndërsa Daniele De Rossi barazoi në minutën e 82-të nga pika e bardhë.

CuHIz4DWgAA3Vfq

Pas këtij barazimi në Grup G prinë Shqipëria në gjashtë pikë, kurse Spanja dhe Italia kanë nga katër pikë. Izraeli ka tre pikë, ndërsa pa pikë janë Maqedonia dhe Lihtenshtajni. /Telegrafi/

Tre sulmuesit që Xavi i do për të përforcuar sulmin e Barcelonës këtë verë

I pandalshëm Edon Zhegrova, e lë në ‘gjumë’ portierin e Lyonit me një super gol

Rekordi i zi që Manchester United e ka thyer pas humbjes së thellë ndaj Crystal Palace

Po e kërkon e gjitha Evropa, sensacioni i River Plates ka vendosur të luajë për Real Madridin

Chelsea dhe Arsenali mësojnë klauzolën e lirimit të lojtarit i cili konsiderohet si ‘Haalandi i dytë’