0Shares

Milani ka arritur të transferojë Cristian Zaccardon nga Parma në formë shkëmbimi me Djamel Mesbah, ndërsa anësori Ignazio Abate është shumë pranë largimit nga Milanello.

Agjenti i mbrojtësit të krahut të djathtë ka konfirmuar për mediat italiane se ai do të ketë kontratë me Milanin deri në vitin 2017 dhe tani ka ardhur edhe zyrtarizimi nga klubi Rossoner.

Në ndërkohë Andrea D’Amico, agjenti i mbrojtësit Ignazio Abate, është në Rusi duke negociuar me drejtorët e Zenit St. Petersburg. Besohet se Abate është shumë pranë largimit nga Milani.

Milani duket se e ka marrë seriozisht punën në përforcimin e ekipit, pas dështimit të tratativave për transferimin e Leite Kakas. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)