LAJMI I FUNDIT:

Sa para do të humbiste Barcelona nëse përfundon e treta në La Liga

Sa para do të humbiste Barcelona nëse përfundon e treta në La Liga

Barcelona aktualisht është e treta në renditjen e La Ligas, një pikë prapa Gironas së vendit të dytë dhe katërmbëdhjetë prapa kampionit Real Madrid.

RAC1 raporton se skuadra e vendit të dytë do të merrte shtatë milionë euro më shumë se skuadra që përfundon e treta.

Blaugranasit janë në një ferr financiar dhe ka shumë të ngjarë të duhet të shesin lojtarë nëse duan të blejnë të rinj.


Të penduar për qëndrimin e Xavit, Barcelona në kontakt me top trajnerin për vitin 2025
Lexo po ashtu Të penduar për qëndrimin e Xavit, Barcelona në kontakt me top trajnerin për vitin 2025

Pra, një diferencë prej shtatë milionë euro është një punë e madhe – dhe duhet të motivojë Barçën që të kapërcejë rivalët e tyre vendas Gironan në tabelë.

Kanë mbetur edhe katër ndeshje për të luajtur deri në fund të edicionit 2023/24 në La Liga. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

Ligat tjera
Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

La Liga
Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Premier League
Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Ligue 1

"Nëse ata duan që unë të largohem nga Real Madridi, do të duhet të më vrasin" - ylli i Los Blancos shfaq besnikërinë e tij ndaj klubit

La Liga
Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori