0Shares

Kapiteni legjendar i Interit, Javier Zanetti, ka thënë se ai dëshiron të qëndrojë në Itali pasi të përfundojë karrierën aktive dhe thotë se do të kërkojë një rol në stafin teknik.

Argjentinasi është që 17 vjet te Interi dhe ka arritur që me 587 paraqitjet në Serie A ta fitojë trofeun gjashtë herë.

“Klubi më ka dhënë shumë. Jeta ime tani është në Itali dhe kur do të ndaloj së luajturi futboll, do të jem një prej trajnerëve. Unë do të mbes në Milano me familjen time”, ka theksuar ‘Il Capitano’. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)