0Shares

Presidenti Burjar Nishani ka folur lidhur me sulmin me acid të gjyqtares në Vlorë, Mirela Mishgjoni, ngjarje e cila ndodhi dy ditë më parë. Ai tha se sulmi ndaj gjyqtares është i papranueshëm dhe kriminal.

Duke folur në mbledhjen e Këshillit të Lartë të Drejtësisë (KLD), kreu i shtetit e cilësoi si të papranueshëm sulmin ndaj gjyqtares ndërsa shtoi se ky institucion do të jetë gjithmonë në mbështetje të punës së gjyqtarëve në të gjithë vendin.

“Sulmi ndaj gjyqtares është i papranueshëm dhe kriminal. Askush nuk mund të cenojë dinjitetin dhe jetën e gjyqtarëve. I uroj shërim të shpejtë gjyqtares Mirela Mishgjoni. Ne shprehim solidaritetin dhe mbështetjen tonë për punën e të gjithë gjyqtarëve”, theksoi Nishani.

Dy ditë më parë gjyqtarja e Vlorës, Mirela Mishgjoni u sulmua nga një person i panjohur, i cili pas ndjekjes që i kishte bërë për një kohë të caktuar, i hodhi acid në fytyrë dhe kraharor. Sipas informacioneve dyshohet se ngjarja ndodhi për shkak të detyrës së gjyqtares. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)