0Shares

Barku i fryrë është fenomen i shpeshtë, ndërsa vjen si pasojë e gazit të akumuluar në zorrë dhe stomak.

Ajri në stomak është rezultat i punës së mikroorganizmave të mikroflorës të zorrëve – baktere e cila ndihmon në procesin e sistemit të tretjes.

Aq më vështirë që e ka stomaku tretjen e ushqimit, aq më shumë gazra prodhohen.

Megjithatë, Telegrafi ju sjellë një mënyrë suhmë të lehtë për ta hequr qafen barkun ef ryrës, ndërsa njëkohësisht do ta ndihmoni stomakun tuaj ta kryejë punën e përditshme.

Bëjini masazh kësaj pike, sepse ndihmon në reduktimin e formimit të gazrave dhe e liron stomakun

Vendosni katër gishta horizontalisht menjëherë mbi kërthizë (siç shihet në fotografi) dhe bëjini masazh asaj pike për dy-tre minuta në drejtim të kundërt me akrepat e orës.

Nëse e keni bërë masazhin siç duhet, do të vëreni se niveli i pështymës në gojë ju është rritur dhe keni një shije pak më ndryshe. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)